Co oznacza, że nasz Hotel ma trzy gwiazdki ( udogodnienia przywileje)

Trzy gwiazdki to komfort i wysoka jakość obsługi podczas pobytu w hotelu

Wybieraj hotele po gwiazdkach

Przy wyborze hotelu często sugerujemy się ilością przyznanych mu gwiazdek. Czy słusznie? Oczywiście! Aby hotel mógł pochwalić się daną ilością gwiazdek musi spełnić określone warunki i utrzymać wysoki standard. Dlatego, jeśli zależy nam na noclegu w komfortowym miejscu i na jakościowym posiłku, celujmy w hotele, które mogą poszczycić się więcej niż jedną gwiazdką.

Ilość gwiazdek informuje gości o standardzie obiektu, w którym chcą się zatrzymać. Czy wiesz, jakie kryteria musi spełnić hotel, aby otrzymać kolejną gwiazdkę? Zapoznaj się z zasadami opisanymi poniżej, bo może się okazać, że czasem nie warto za wiele dopłacać, aby zatrzymać się w hotelu z większą ilością gwiazdek.

Sprawiedliwe przydzielenie

Gwiazdki hotelowe przyznawane są przez Marszałka Województwa, który swoje decyzje opiera na zapisach Ustawy o Usługach Turystycznych z 1997 roku (z nowelizacją w 2010 roku) oraz Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z 2011 roku. Opinie Marszałka wspiera komisja złożona z przedstawicieli straży pożarnej, Sanepidu, nadzoru budowlanego oraz branży hotelarskiej.

Jakie są kryteria? Przede wszystkim, aby obiekt mógł nosić znakomitą nazwę hotelu, musi dysponować co najmniej dziesięcioma pokojami. Pozostałych kryteriów jest aż pięćdziesiąt dwa. Większość z nich to jednak kwestie formalne, które nie mają żadnego wpływu na jakość i komfort wypoczynku oferowanego przez hotel.

Na co zwraca uwagę komisja przyznająca gwiazdki?

Komisja zwraca między innymi uwagę na zewnętrzny wygląd całego obiektu wraz z jego otoczeniem, a nawet na odpowiednie oświetlenie. Obowiązkiem każdego hotelu jest między innymi wykładzina w każdym pomieszczeniu, firanki lub żaluzje w oknach, szklanki, wieszaki, telefon w recepcji oraz wydzielone miejsce dla palących.

Każdy hotel (powyżej 3 gwiazdek), niezależnie od ilości oferowanych pokoi, musi serwować gościom śniadania i akceptować karty płatnicze. Obiekty wyposażone w co najmniej trzy piętra (przy pięciogwiazdkowych hotelach wystarczy jedno dodatkowe piętro) muszą posiadać windy osobowe.

Cechy charakterystyczne hoteli o wyższym standardzie

Zauważyć można, iż hotele trzy- i więcej gwiazdkowe nad wejściem zawsze posiadają daszek, a w każdym pokoju dodatkowo igielnik oraz wodę mineralną. Pracownicy ubrani są w jednakowe uniformy. Wymieniać można długo, ale warto skupić się na hotelach trzygwiazdkowych, gdyż są one komfortowe, oferują wysoką jakość obsługi, a jednocześnie nie są przesadnie drogie.

Hotel trzygwiazdkowy to komfort, który nie zrujnuje Twojej kieszeni

Hotel Jakub Sobieski jest dumny posiadaczem aż trzech gwiazdek. I nie jest to zdobycz, która pozwala osiąść na laurach. Obsługa hotelowa codziennie dba o to, aby standard hotelowy wzrastał, a nie stał w miejscu. Czym wyróżnia się hotel trzygwiazdkowy? Musi posiadać wszystko to, co hotele jedno- i dwugwiazdkowe, a dodatkowo pewne (często nierzucające się w oczy) udogodnienia dla gości.

W hotelu trzygwiazdkowym każdy dwuosobowy pokój musi mierzyć minimum 14 m2. Każdy, nawet jednoosobowy pokój musi wyposażony być w łazienkę, a poza nią: telefon, telewizor, materiały do notowania, ręcznik, torbę na bieliznę do prania, igielnik, zestaw do czyszczenia ubrań i butów oraz wodę butelkowaną.

Restauracja, która oferuje wyjątkowe dania

Hotele trzygwiazdkowe mają własną restaurację, często stołują się w niej zarówno goście hotelowi, jak i mieszkańcy okolicy. Według ustawy, obiekt trzygwiazdkowy nie musi mieć restauracji, jeśli istnieje jakaś w odległości 500 metrów od niego. Przez minimalnie 18h na dobę goście hotelowi mogą zamawiać posiłki do pokoju (tzw. Room service). Hotel o takim standardzie oferuje także usługę prania i prasowania, a także sprzedaż kosmetyków i środków do higieny osobistej.

Zanim jednak zdecydujemy się na dany hotel o wybranym przez nas standardzie, warto zwrócić uwagę na:

  • kraj, do którego się wybieramy – standardy w Europie znacznie różnią się od standardów arabskich, dlatego egipskie pięciogwiazdkowe hotele okazują się dużo “słabsze” od trzygwiazdkowych hoteli w Mediolanie;
  • data budowy hotelu, w którym chcemy nocować – niektóre hotele budowane były wiele lat temu, a od tamtej pory niewiele się zmieniły, dlatego mogą sprawiać wrażenie gorszych od nowoczesnych obiektów o tej samej liczbie gwiazdek.

Zapraszamy do trzygwiazdkowego hotelu Jakub Sobieski w Oławie

Hotel Jakub Sobieski to polskie trzy gwiazdki, które gwarantują gościom komfort i obsługę na wysokim poziomie, a także jakościowe posiłki, po które sięgają nie tylko goście hotelowi, ale także mieszkańcy miasta i turyści zwiedzający okolicę. Zapraszamy w odwiedziny – zapewniamy trzygwiazdkowy pobyt 🙂

 

Comments are closed.