Jak pomóc lokalnej restauracji w czasie pandemii? 3 porady dla biznesu

Tysiące restauracji zostało zamkniętych od marca 2020 roku, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc im przetrwać ostatnie (miejmy nadzieję) miesiące pandemii.

Pandemia koronawirusa była niesamowicie szkodliwa dla branży restauracyjnej i hotelarskiej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Eksperci z branży medycznej szacują, że restauracje będą nadal cierpieć przez następne kilka miesięcy, nawet po rozpoczęciu szczepień w całym kraju. Co możesz zrobić?

Wspieraj swoje ulubione lokalne restauracje

Zamykając restauracje i zmuszając konsumentów do schronienia się w domu, pandemia stworzyła idealne środowisko do dostarczania żywności. Usługi dostawcze spowodowały gwałtowny wzrost popytu. Uber oparł się na biznesie Eats, gdy jego podstawowa działalność w zakresie przewozów gwałtownie spadła. 

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc swoim ulubionym lokalom w utrzymaniu się na powierzchni, jest dalsze opiekowanie się nimi, szczególnie w obszarach, które mają ograniczone możliwości spożywania posiłków w pomieszczeniach i pozwalają tylko na wynos lub dostawę.

Niektóre lokalne miasta prowadzą kampanie w mediach społecznościowych, zachęcając gości do wypróbowania nowych miejsc (hotel Oława) lub patronowania starym ulubionym lokalom (restauracja Oława), co może być świetnym sposobem na podniesienie świadomości różnych potrzebujących restauracji.

 

Jeśli możesz, wesprzyj restaurację napiwkiem

Pamiętaj, aby dobrze dawać napiwki: wiele osób z branży restauracyjnej zarabia zaledwie kilka dolarów na godzinę i polega na napiwkach, które uzupełniają dochody.

 

Kup karty podarunkowe do wykorzystania w przyszłości

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pomocy restauracjom jest kupowanie kart podarunkowych i korzystanie z nich po zakończeniu pandemii i ponownym wstaniu lokali.

 

Ludzie wolą zamawiać dostawę z restauracji

Podczas pandemii w centrum uwagi znalazły się wysokie opłaty, które firmy kurierskie pobierają od restauracji przy zamówieniach. Niektóre stany i miasta ograniczyły opłaty za dostarczanie żywności przez strony trzecie, aby pomóc lokalnym firmom. Firmy odkryły nowe sposoby współpracy z firmami lub same postanowiły wyposażyć pracowników w samochody do dostawy posiłków. Restauracje w Oławie rozwiązują zatem problem za pomocą dowozu na terenie miasta.

 

Porady dla restauracji w czasie pandemii

 

  1. Zacznij realizować bezkontaktowe dostawy i odbiory, czyli jedzenie na dowóz Oława

Daj swojemu klientowi opcję dostawy bez kontaktu. Większość dużych konkurentów w branży spożywczej już to zrobiła. Dostarczając zamówienie, kurier powinien zostawić jedzenie na dowóz pod drzwiami, a następnie wysłać do klienta SMS z informacją o dostawie.

 

       2.Poinformuj klientów o dostawie bez osobistego kontaktu

Przekazuj swoim klientom wprowadzone zmiany bezpieczeństwa i protokoły w każdy możliwy sposób: pisz na stronie głównej oraz w menu, napisz na swoim fanpage’u na Facebooku, wysyłaj informacje przez SMS, e-mail lub powiadomienia push.

Jak może brzmieć taka wiadomość? Oto przykład: “Zamów bezpieczną dostawę – bez kontaktu z kurierem. Zamów jedzenie z dowozem Oława, wybierz płatność online, a nasz kurier zostawi posiłek na wyciągnięcie ręki i zadzwoni lub wyśle ​​SMS-a z informacjami o dostawie”. Prosto, jasno i czytelnie.

 

       3.Uruchom płatności online

Płatności online pozwolą na realizację dostaw bez osobistego kontaktu. Badania pokazują, że na papierze lub banknotach wirus może przetrwać nawet do 24 godzin.

Comments are closed.