Jak zorganizować przyjęcie weselne w restauracji?

Jeśli ty i twój partner jesteście smakoszami i szukacie miejsca na wesele z nieco większą osobowością niż typowa sala weselna w Oławie, nie szukaj dalej niż ulubiona lokalna restauracja i hotel w OławieJedzenie weselne może czasem przesądzić o całym uroczystym dniu, więc świętowanie z gośćmi w miejscu znanym ze swojej kuchni to gwarantowany sposób na zapewnienie, że wyjdą szczęśliwi – i pełni!

Wybór pysznego jedzenia, czyli która restauracja w Oławie jest godna polecenia?

Jest to prawdopodobnie dość oczywiste – wybierz tę, która oferuje najlepsze jedzenie! Patrząc na restaurację w Oławie, koniecznie przejrzyj ich menu, aby zdecydować, czy serwują one rodzaj posiłków, które chcesz na swoim weselu. 

Możesz również porozmawiać z koordynatorem o tym, jakie menu może wybrać specjalnie na twoją uroczystość, a także o tym, jaki styl serwowania jest najbardziej sensowny (na przykład obiady na talerzu, bufet lub styl rodzinny). 

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: niektóre restauracje, które mają własnych cukierników, mogą nie zezwalać na wnoszenie własnego ciasta. Może to uprościć sprawę niektórym parom, ale osoby ustawione na torcie weselnym z zewnętrznej piekarni powinny omówić zasady z koordynatorem.

 

Wystrój pasujący do Twojego stylu

Możesz być ograniczony do tego, co jesteś w stanie zrobić z przestrzenią restauracyjną pod względem wystroju, ale może to być duży plus: jeśli restauracja ma już piękne elementy wystroju, zaoszczędzisz dużo na wystroju. Będziesz mieć też pewność, że styl restauracji będzie pasował do Twoich marzeń o wystroju weselnym. 

Porozmawiaj z koordynatorem o wszelkich ograniczeniach, jakie mogą nałożyć, i zobacz, czy zgadzają się z tym, jak chcesz, aby wyglądał Twój ślub. Prawdopodobnie będziesz w stanie dodać akcenty dekoracyjne, takie jak dekoracje kwiatowe, pod talerze lub obrusy. 

 

Trzymaj się budżetu

Restauracje wraz z hotelem mogą być tańsze niż tradycyjne sale weselne, ale nie należy polegać na tym. W zależności od miejsca i tego, czy dokonujesz pełnego wykupu, czy tylko częściowego wykupu, cena może wzrosnąć. 

Należy pamiętać, że popularne restauracje w Oławie mogą obsłużyć wiele osób w ciągu jednej nocy (szczególnie w weekend), więc zamknięcie części przestrzeni lub całego lokalu musi mieć sens finansowy. Omów różne opcje z koordynatorem, aby wiedzieć, co jest najbardziej sensowne dla Twojego stylu ślubu i budżetu.

Dodatkowe kwestie sali weselnej w Oławie

Dobre jedzenie i możliwość noclegu w hotelu to tylko jedno z podstawowych elementów oferty weselnej. Dla gości, którzy szukają noclegu w Oławie, istotnym udogodnieniem będzie parking, oraz… łazienka!

Aby uniknąć niespodzianek dnia codziennego, dowiedz się z wyprzedzeniem o sytuacji z parkingiem. Jeśli bierzesz ślub w środku miasta, to jest szansa, że ​​większość gości i tak nie będzie jeździć samodzielnie, ale ważne jest, aby wiedzieć, jakie są najbliższe opcje parkowania. Jeśli restauracja jest bardziej oddalona i ma własny parking, sprawdź dokładnie, czy opłata za parking jest wliczona w cenę.

Na koniec sprawdź łazienki. Nie jest to coś, co można łatwo naprawić, ale przed określeniem lokalizacji należy wiedzieć, ile toalet jest dostępnych dla gości. Jeśli to możliwe, bezpiecznym rozwiązaniem jest posiadanie stoiska na 25 gości, chociaż liczba ta może wygodnie zmieścić w pokojach nawet 50 gości. Tylko upewnij się, że nie przyjmujesz 100 osób w restauracji z jedną łazienką, bo inaczej będziesz siedział z gośćmi w kolejce podczas krojenia tortu weselnego.

Comments are closed.